Lietingą Joninių šėštadienį susirinkome į LEBBS Biblijos mokyklos organizuotą seminarą „Druska, šviesa ir miestas ant kalvos“: Apie misijos platumą, kurį vedė Gary Collier, David Skeet, Melanie Nixon ir John Claydon (Šiaurės Anglijos baptistų asociacija, Jungtinė Karalystė).

Nagrinėjome, ką reiškia būti druska, šviesa, miestu ant kalvos pagal Mt 5, 1-16. Kėlėme klausimus: ką reiškia būti žemės druska? Kaip mes galime palaiminti mus supančią visuomenę? Kaip mūsų bendruomenė gali būti palaiminimas miestui? Kaip bažnyčia gali demonstruoti Dievo karalystę pasauliui ir pasaulyje?
Kartu svarstėme apie tai, kad druska reiškia atsistoti ir pakeisti kažką, padaryti tai, kas atrodo neįmanoma; apie tai, kad šviesa yra daugiau nei Dievo tiesos sakymas, tai gebėjimas bent trumpam nušviesti kito žmogaus situacijaą arba gyvenimą. Tačiau nors galime būti su Jėzumi, bet galime būti užsisklendę patys savyje ir bijoti eiti ir daryti. Jėzaus bendruomenė, kuri nori pasislėpti, jau nebėra Kristaus bendruomenė. Nes būti šviesa nereiškia, kad mes esame patogioje bendrystėje, šviesa turi būti ne tik mūsų tarpe – mes kviečiami prisjungti prie žmonių ten, kur jie yra. O slėpti save reikštų paneigti savo pašaukimą.

Frydrichas Nyčė (Friedrich Nietzsche) yra pasakęs: „Parodyk man, kad esi atpirktas ir as patikėsiu tavo atpirkėju“. Parodykime, kad esame atpirkti.
 
Seminaro akimirkos:
Seminaras „Druska, šviesa ir miestas ant kalvos“